Yatlarda Otomasyon sistemi teknoloji ile yaşam konforunu arttıran en belirgin ve önemli adım olmuştur. Otomasyon sistemi sayesinde hayatın her alanında kolaylık sağlanarak zaman tasarrufu ve iş gücünde azalma görülmektedir. Otomasyon sistemleri kendi içinde gruplara ayrılmaktadır. Görüntü sistemleri otomasyonu, ses sistemi otomasyonu, güvenlik otomasyon sistemleri, akıllı ev otomasyon sistemleri, yat otomasyon sistemleri gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Akıllı teknoloji ile akıllı cihazlar kullanılmaktadır. Bu sayede kolay ulaşım ve kolay müdahale imkânları oluşmuştur. Akıllı cihaz teknolojisinde otomasyon sistemleri endüstri alanlarında, inşaat alanların da, sanayi alanlarında da kullanılmaktadır. Son olarak akıllı cihazlardan tablet ve telefonlara kadar küçülerek hayatımıza giren sistem, araç gereç kullanımında ulaşım sağlamaktadır.

Yat Otomasyonu Kapsamı İçeriği

Yat otomasyonu sistemleri kapsam olarak yat içerisindeki araç ve gereçleri almaktadır. Sadece aydınlatma, iklimlendirme ya da güvenlik sistemlerinin kullanımında değil, birçok cihaz kullanımında da başarılı veriler vermektedir.

Yat Aydınlatma Serisi

Yat içerisinde belli bir hava yaratmak için önceden ayarlanabilen ışık düzenlemesi ile belli saatlerde belli aralıklarda ve belli kısıklık aydınlıkta aydınlatma sistemi otomasyon ile kontrol edilebilmektedir.

Yat Ses ve Görüntü Sistemi Serisi

Yat otomasyon sistemleri sayesinde panel üzerinden önceden belirlenen ve okutulan ses, görüntü sistemini çalıştırmak mümkündür. Müzik, film, dvd ve ses sistemini devreye sokan otomasyon sayesinde özel alanlarda zaman tasarrufu etme imkânı sunulmaktadır.

Hareket Algısına Bağlı Sensörler

Yat üzerinde belli hareketlere bağlı çalışan sensörler sayesinde güvenlik sağlayabilmektedir. Bu sayede kullanım alanı dışında kalan yerler ya da kullanım dışı saatlerde sensörler yardımı ile hızlı müdahale etmek mümkün kılınmıştır.

Görüntüleme Güvenlik Sistemi

Otomasyon sistemlerinde kamera ve ses sitemi ile kusursuz yüzeylerde bile kendini belli etmeyen devreler sayesinde kamera sistemi çekilmektedir. Bu sistem ile ses ve görüntü kaydı oluşturulup canlı ya da bant kaydı olarak akıllı cihazdan anlık izlenebilmektedir.

Parmak izi ve Görüntü Güvenliği

Yat otomasyonu içerisinde belli alanlarda ve cihazlarda uygulanabilirliğe sunulan parmak izi ile açılma, çalışma programı, görüntülü tanımı sistemi ile de sağlanmaktadır.

yatlar ses otomasyon

Yatı Otomasyon ile Nasıl Kontrolünü Sağlıyacagım

Uzaktan görüntüleme sayesinde akıllı cihaz üzerinden yat kontrolü yapılarak güvenli sağlanmaktadır. Uzaktan müdahale ile elektrik devre sonlandırma, açma kapama ve her aksana ulaşım kolay olmaktadır. Yata gelmeden yat kontrolü ve devreye sokma işlemi ile çalışan üzerine düşen iş gücü de azaltılarak yarar sağlamaktadır. Profesyonel güvenlik hizmeti ile yat içerisinde oluşacak herhangi bir gaz kaçağı, elektrik devresinde oluşan problemler, yangın, hırsız gibi tehlikelere karşı otomasyon sistemi kayıt tutarak fotoğraf çekimi ve ses kaydı yapmaktadır. Bu şekilde yat içerisinde oluşan güvenlik kaçağı tespit edilebilmektedir.

BÜTTÜN FALİYET ALANLARIMIZ :  Hizmetlerimizden size uygun olanını seçip bizle iletişime geçin.

Yat sistemleri için otomasyon programlarının ayrıcalıklı geliştirilmesi ekstra teknoloji imkânlarını da sunmaktadır. Uzaktan takip edilebilen mail, sms ya da fotoğraf ile kayıt tutulabilen ve tank göstergelerini kontrol edebilme imkânı sunan otomasyon sistemleri her detay düşünülerek çalışmaktadır. Güvenle seyahat edilebilirlik için kurulan sistem dokunmatik paneller sayesinde kullanım kolaylığı oluşturmaktadır. Lüks, konforlu ve rahat bir hayatın içerisinde zahmetsiz ve basit kurulum sağlayan otomasyon sistemleri marka tescil ve malzemeleri ile yerli üretimde de yerini almaktadır. Bu sayede birçok platform da bulunarak güvenli alışveriş ve kaliteli hizmet sunumu gerçekleşmektedir. Avelkon;  otomasyon sistemleri dünyasında sunduğu kaliteli ve güvenilir ekipmanları ile teknoloji dünyasında başarılı girişimler yapmaktadır. Kendini ispatlamış markalar ile çalışan firma teknoloji sistemleri en iyi şekliyle tüketicilere sunmaktadır. Tekne ve yatlar için olmazsa olmazların arasına gire otomasyon sistemi makro ve mikro çözümler sunmaktadır.