Crestron Otomasyon Sistemleri İnsanların yaşam standardını yükseltmek ve zaman tasarrufunu sağlamak amacıyla geliştirilen otomasyon sistemlerinden biridir.  Crestron sistemleri küçük yaşam alanlarında kullanılmaya başlandığından itibaren oldukça ilgi görmektedir. Görüntü kirliliği oluşturmadan küçük altyapı tasarımı ile kurulan otomasyon sistemleri ev ve işyerleri için oldukça kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Crestron otomasyon sistemleri okul, restoran, ev ve ofis gibi yerlerde otomatik ayarlama ile zahmetsiz hareket sağlamaktadır. Basit dokunuşlarla aynı anda birçok teknolojik cihazı devreye sokabilen, ayarlama ve kapatma gibi manuel yapılan uygulamaları telefon gibi tek bir yerden kontrol edilmesini sağlayan sistemdir. Örnek verilecek olursa, ev içinde müdahalede bulunmaksızın ısınma sisteminin otomatik olarak ortam koşullarına göre harekete geçmesi ya da hareket kabiliyetinde bulunmadan ev içi ısı, ışık, alarm kontrollerinde bulunulmasıdır. Crestron otomasyon sistemi ile tek tek cihaz kontrolleri, uygulamaları gibi tekrarlayan iş gücü yerine tek bir yerden kontrol etme imkânı sunulmaktadır.

 Crestron Otomasyon Yaşamı

Hayatı daha kolay hale getirmek için tasarlanan ve geliştirilen Crestron otomasyon sistemleri, rahat bir yaşamı sizlere ve ortamınıza sağlamaktadır. Tablet telefon gibi Android ve İos işletim sistemlerine sahip elektronik cihazlardan kontrol etme imkânı sağlayan otomasyon sistemleri verimli sonuçlar oluşturmaktadır. Akıllı ev sitemlerinde kullanılan otomasyon sistemi, manuel olarak istenilen her yere kurulabilmektedir. Ev ve iş yerlerinde inanılmaz kolaylık sağlayan teknoloji ile güvenilir ve avantajlı hizmetler alınmaktadır.

Otomasyon Ne Demek

Daha az insan gücü kullanılarak işlerin mekanik düzende basitçe makineleşma ile sağlanması otomasyon sistemlerini oluşturmaktadır. Otomasyon sistemleri teknoloji gelişimi ile beraber günümüz makinalarında kolay kullanım sağlamaktadır. Otomasyon sistemleri büyük iş alanlarının dışında ev içerisinde kullanılan basit yapılanmaları zahmetsiz bir şekilde halledilebilir hale getirmektedir. Otomasyon sistemlerinin günlük yaşama endeksle birçok yararı bulunmaktadır.

  1. Ekonomik avantajlar
  2. Zaman tasarrufu
  3. Kullanışlı yaşam alanı
  4. Az iş gücü en büyük avantajlarıdır.
  5. Otomasyon Sistemleri Kullanım Alanları

Modern hayata atılan adımla beraber pratik ve konforlu yaşam tarzı da benimsenmektedir.  Crestron otomasyon sistemleri ışık, aydınlatma, kamera, görüntüleme, iklimlendirme cihazları, ses ve ışık gibi sistemlerin açılıp kapanması gibi fonksiyonlarına bağlı olarak tablet ya da telefondan kullanım sağlamaktadır. Kullanım alanları geniş bir platforma yayılmaktadır. Kolay kullanılabilen ara yüz sayesinde cihazların kullanımına ekstra ekleme ya da çıkarma yapılabilmektedir. Akıllı ev sistemlerine sahip olmak isteyenler için sonradan basit bir işlemle istenilen cihazlar üzerinden kurulum yapılmaktadır. Ev sistemleri dışında eğitim kurumlarında da kullanılan otonom sistemleri sunum, video programlarında tek bir dokunuşla kolay kullanım sağlamaktadır. Uzaktan kumanda ile ışık, ısı, görüntü, kepenk sistemleri, klima gibi cihazlar ayarlanabilmektedir. Mobil Cihazlara yüklenen kontrol paneli sayesinde evde yokken bile klima gibi elektik aletlerini açma kapama yapabilirsiniz. Avelkon teknoloji sistemleri bilim ve teknolojinin yoğunlaştığı dünyada yeniliklere ayak uydurma ve gelişimlerden haberdar olmak imkânı sağlamaktadır. Bu sayede otomasyon sistemleri ve otomasyon çeşitlerine kolayca sahip olmak adına çalışmalar yapmaktadır. Maddi manevi avantajlar sağlayan crestron otomasyon sistemleri verimli kullanım sağlayarak yüksek performans hizmeti sunmaktadır.  Bu sistemleri en önemli kılan ve avantajlı hale getiren noktası kurulu olan binada ve alanda olası yangın, hırsız alarmları ve afetleri kontrol edilebilirlik sağlamasıdır. Bu sayede iletici paneli ile alarm sistemi devreye girmesi ile gerekli yerlere de sinyal göndererek anında müdahale yapılmasını destekler. Enerjiyi doğru biçimde kullanan akıllı sistem her yerde her alanda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu sayede uzaktan kontrolü zor işleri ya da görevleri kolay hale getirmektedir. Otomasyon sistemleri içerisinde kullanım alanlarına göre akıllı ev ve iş yerleri sistemi Crestron otomasyon sistemi alanına girmektedir.