Video, Fotoğraf , Afiş, Reklam, Menü, Adres, navigasyon, haber, kayan yazı, trafik bilgisi, hava durumu, anlık olarak Altın, Usd ve Euro para birimleri gibi dijital içeriklerin Bir yada birden fazla Monitör, Dokunmatik Ekranlar, Menü Board, Kiosk, Video Wall, ve Totem gibi dijital içeriklerin gösterilebildiği ekranlarda ;

 • Oteller,
 • Alışveriş merkezleri
 • Üniversite ve Kolejler,
 • Cafe, Bar ve Restorantlar ,
 • Hastane ve Sağlık Merkezleri gibi
 • Konferans Salonu ve Toplantı Salonu gibi

Ticari Projelerde Uyarı, Yönlendirme, Bilgilendirme ve Reklam gibi amaçlarla görsel yayın yapabilmeyi sağlayan sistemlerdir. Ayrıca son dönemlerde Toplantı Rezervasyon ve Bilgilendirme ekranları ile toplantı salonlarının girişlerinde veya kat bazındaki genel bilgilendirme ekranları ile hangi odada hangi toplantının olduğunu ne zaman başlayıp ne zaman biteceğini, toplantı konusunu ve katılımcıları hakkında görsel bilgi veren, istenildiğinde anlık rezervasyon alınabilen ya da Outlook, G-Suite ya da Exchange servera bağlı mail adresleri üzerinden randevu ve rezervasyon yapılabilen son teknolojiye adaptif sistemlerdir.

Dijital Signage ile tek bir merkezden lokaldeki yada internet ile tüm dünya üzerindeki sistem üzerinden tanımlanmış tüm Profesyonel Ekran, Video Wall, Video Küp, Dokunmatik kiosk ve totemlere günün belli zamanlarında belli içeriklerin gönderilmesi şeklinde senaryolandırılarak, yada anlık olarak herhangi bir kampanya duyuru yada reklamın tüm tanımlı ekranlara gönderilerek izleyici ile paylaşılmasıdır.

Özellik 21. Yüzyılın başlarıyla Dijitalleşme Çağı ile birlikte görsel yayınlar yazılı yayınlara göre daha fazla ilgi görmektedir. Satış ve Pazarlamanın vazgeçilmez araçlarından biri olan Digital Signage Sistemleri uzaktan anlık müdahale, Uzaktan destek, uzaktan yazılım güncellemeleri ile müşterinin karşılacağı sıkıntılarda her an çözüme ulaşılabilmektedir.

Bankalar, Plaza ve İş Merkezleri, Turizm Firmaları, Zincir Mağazalar gibi Kurumsal firmaların hedef müşteri portföyüne yönelik içeriklerin sunulması, doğru zamanda doğru reklam ve içeriğin müşteriye sunulması, Müşterinin karar aşamasında yönlendirebilmek için çok verimli ve isabetli bir araç haline gelmiştir.

Televizyon, Radyo ve İnternet Reklamcılığı dışında insanların günlük hayatta zaman geçirdiği toplu taşıma araçları (otobüs, tramway, tren, metrobüs gibi) Hastaneler, Okullar ve Belediye binaları gibi alanlarda konuşlandırılmış digital signage ekranları sayesinde satışların diğer alternatif kanallara nazaran çok daha gerçekçi ve olumlu sonuçları olduğu yapılan birçok anket ve araştırmalar sonucu ispatlanmıştır.

Avelkon Teknoloji dijital bilgilendirme ve reklamlarınıza yönelik dijital içeriklerinizi kolayca yükleyip yönetebildiğiniz, ekran tasarımınızı kolayca ve de profesyonelce oluşturabileceğiniz kullanımı son derece basit ve anlaşılır sektör lideri yazılımlar sunar.

Dijital Signage Marka ve Modelleri Nelerdir ?

Digital Signage ürünleri olarak En çok
Teknoloji otomasyon ve gelişimi yakından takip eden işletmelerin, özellikle parmak ısırtacak teknolojileri adeta takip ettiği bilinmektedir. Burada çok önemli yatırımlar söz konusu olduğu gibi, en başta müşteri memnuniyetinin oradaki temel ve ilke hedeflerden biri olduğunu belirtmek gerekmektedir. Karşımıza çıkan olağanüstü ve nitelikli çalışmalarla birlikte, özellikle firma hassasiyeti ve beklenti koşulları burada büyük bir önem ortaya koymaktadır.

Samsung Video Wall , Profesyonel Ekranları ve Akıllı Tahta Çözümleri

 • LG Video Wall Profesyonel Ekran ve Akıllı Tahta çözümleri
 • Philips Video Wall ve Toplantı Bilgilendirme Ekranları
 • Barco Video Wall ve Video Küp Çözümleri
 • Planar Video Wall ve Video Küp Çözümleri
 • Eyevis, Video Wall ve Video Küp Sistemleri gibi sistemleri yaygın olarak kullanılmaktadır.

Model olarak ekran boyutları çerçeve kalınlıkları sahip oldukları parlaklık seviyeleri , digital signage playerları gömülü (system on chip) yada harici olup olmadığı gibi opsiyonlarla sıralanmaktadır.

Dijital Signage Sistemleri Alırken Dikkat edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Profesyonel ekranlar çalışabilme sürelerine göre 7/24 yada 7/16 olarak iki sınıfta değerlendirilir.Projedeki ihtiyaçlara göre fiyat performans ve bütçe nezdinden değerlendirilerek bir profesyonel proje mühendisi tarafından belirlenmesi gerekir.

Ürünlerin tercihi yapılırken özellikle taşınması ve kurulumu zahmetli olduğu için yerinde servis, garanti ve bakım hizmetlerinin olmasına dikkat edilmelidir.

Projede kullanılacak ürünlerin

 • İç yada dış mekanda mı kullanılacağı;
 • Günde kaç saat açık kalacağı,
 • İçerik olarak ne türde medyaların oynatılacağı(sunum, reklam, tablo, menü)
 • Kullanılacak mekânın ışık seviyesi ve buna bağlı olarak, ekran parlaklıklarının ne seviyede olması gerektiği,
 • İzleyicinin hangi mesafeden izleyeceği ve buna bağlı olarak ekranın hangi boyutlarda seçilmesi gerektiği.
 • Darbe , nem, sıcaklık gibi değişkenlere dayanıklılığı,
 • Çalışacağınız firmanın referansları, daha önce bu ve benzeri işleri ne seviyede ve ne kadar süredir yapıyor olduğu
 • Çalışacağınız firmadaki referansların müşteri memnuniyet oranı
 • Çalışacağınız firmanın kurulum ve servis hizmeti için yetkili olduğuna dair sertifikalı eğitimlerinin bulunması
 • Garanti Kapsamı, süresi ve koşulları(yerinde servis mutlaka olmalı)

Gibi özelliklere dikkat edilmelidir.

Dijital Signage Firmaları

Avelkon Teknoloji olarak sürekli ileriye doğru gelişen en yeni ve donanımlı ürünleri fiyat performans kriterini göz önünde bulundurarak siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız. Çalışmış olduğumuz dünya markaları ile kaliteyi ilk önceliğimiz olarak kabul etmekteyiz.

Video Wall olarak Samsung ve LG markaları,

Toplantı Rezervasyon Sistemi olarak Philips 10” ekran ve Vidarti Yazılımını kullanmaktayız.

Profesyonel Ekranlarda Samsung, LG ve Philips ürünlerini tercih etmekteyiz.

Dijital Signage Fiyatları

Projeye özgü kullanılacak marka , model ve teknik özellikler değişiklik göstermektedir. Bu sebeble proje bazında fiyatlandırmalar çok daha gerçekçi ve verimli olacaktır.

Öncelikli olarak ihtiyaçlar belirlenir. Sonrasında bu ihtiyaçları karşılayacak bütçenin belirlenmesi gerekir. Bütçe bazında olabilecek en optimum ürün ve sistemler seçilir. Müşteriye alternatifli olarak sunum yapılır. Pozitif ve negatif yönleri anlatan bir tablo ile müşterinin karar vermesi kolaylaştırılır.

Digital Signage fiyatları olarak ortalama ürün marka model ve adetlerine göre 500 usd den 20.000 usd hatta daha yukarı rakamlara çıkabilmektedir.

Diğer hizmetlerimizi incelediniz mi?

Tüm Hizmetlerimiz