Günümüz de konferans salonu ses ve görüntü sistemleri konferans salonlarında kullanılırlar. Bu sistemlerin kullanıldığı salonlar genelde sözel eğitimciler, amatör tiyatro oyuncuları yada komplike sunumlarda kullanılan devasa, duruma göre klasik boyutlarda olan salon türleridir. Bu ve bunun gibi irili ufaklı salonlarda genelde kalabalık kesimlere hitap edilir. Hal böyle olunca bu tür salonların içerisinde güçlü görüntü ve ses sistemleri aynı zamanda son teknolojik ürünlerin bulunması gerekmektedir.

Avelkon Farkı İle Konferans Sistemleri

Bir alt başlığımız olan “konferans sistemleri” kelimesi eminiz ki sizlere yabancı gelmeyen fakat tam olarak hatırlayamadığınız bir kelime. Tabi ki aranızda hatırlayanlarınız yada anımsayanlarınız çok fazla vardır. Bizler bu noktada yinede tam olarak hatırlamayan yada kafasında oturtamayanlar siz değerli okurlarımız için bu alt başlığımız da açıklamalarımızı detaylandırmak isteriz. Başlığımızda görmüş olduğunuz konferans salonu ses ve görüntü sistemleri video ve konferans sistemleri içerisinde bulunan konferans salonları daha çok seminerler, adı üstünde olan konferanslar ve buna benzer etkinleri vermek için kullanılan salonlardır.

Topluluk karşısında anlatacak bir şeyleri olan eğitmenlerin, tiyatrocuların yada edebiyatçıların sık sık kullandıkları büyük alanlardır. Konferans sistemleri ise bu tür eğitmenlerin yada genel mana da açmamız gerekirse “konuşmacıların” sesini ve görüntüsünü daha fazla ulaştırabilmek veya daha etkili bir hale getirmek için kullandıkları sistemlerin bütünüdür.

Görüntü Sistemleri

Biraz önce bahsetmiş olduğumuz konuşmacı kişiler sunumlarını yada konuşmalarını daha etkili hale getirebilmek için görüntü karelerini kullanmak istemektedirler. Birbirinden farklı nedenlerden dolayı görüntü ve videolar tüm sunum ve etkinliklerde kullanılmaktadır. Bu görüntü izleyiciler tarafından sadece bir iki ekran dönüyor gibi görünse de bu sistemler özellikle konferans salonu ses ve görüntü sistemleri için ayrılmış odalarda profesyonel ekipler tarafından kontrol edilmektedirler. Farklı saniyelerde, ışık açılarında, akış hızlarında yada daha etkileyici kullanılmak istendiği zamanlarda bu oda içerisinde kesinlikle kontrol edilmeleri gereken sistemler bütünüdür kendileri.

Kullanım Avantajları

Yazımızın başından itibaren konferans ve görüntü sistemlerinden bahsettik. Dilerseniz gelin şimdi bu sistemlerin kullanım avantajlarından bahsedelim. Bu sayede konuyu hem daha net anlatmış olalım hemde aklınızda takılan sorular belki bu listeleme sayesinde giderilmiş olur.

 

  1. Tahmin edildiği kadar yüksek maliyetli sistemler değillerdir.
  2. Salona üst düzey profesyonellik katarlar.
  3. Etkili sunum yapabilme olanağı tanırlar.
  4. Farklı etkinlik ve organizasyonların yapılabilir hale gelmesine destek olurlar.

Son Olarak

Sahip veya yöneticisi olduğunuz kurum yada işletmenin kesinlikle son teknolojiye uygun ve günümüzde kullanılması gereken konferans salonu ses ve görüntü sistemleri sahibi olması gerekmektedir. Kurumunuzun gelişmesi adına yapılacak tüm sunum ve etkinliklerin daha kaliteli bir hale gelmesini istiyorsanız ciddi masraflara girmeden bu gelişmeye ortak olabilirsiniz.

 

Ciddi harcamalara girmeden yaptıracağınız bu ve buna benzer sistemler varsa bizimle hemen herhangi bir iletişim kanalımızdan görüşebilir ve aklınızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz. Aklınıza takılan en ufak bir soru yada acaba noktasını sizinle görüşecek ekibimiz üst düzey profesyonellikleriyle ortadan kaldıracak ve sizleri memnun edeceklerdir. Ekstra olarak aynı zamanda profesyonel ekip ve teknik techizatlarımız sizleri hızlı bir şekilde kaliteli salon sahibi yapacak ve bundan sonraki iş hayatınızda sizlere artı bir değer katacaktır.