Chip on System teknolojisine sahip digital signage smart tv ekranlar dijital tabela ağ operatörleri arasında çok popüler hale geldi. Aslında, akıllı tv’’ler bir süredir piyasada, ancak erken modeller düşük uç işlemciler ve sınırlı miktarda bellek tarafından engellenmiştir. Bu ekranlar yalnızca temel içeriği oynatabilir. Smart TV’lerin ilk sürümleri başlangıçta sınırlı özellikler sunan tescilli CMS yazılımı ile çalışıyordu. Daha da kötüsü, her yeni nesil Smart TV modeli tamamen yeni bir CMS üzerinde çalışacak olmasıydı. Çoğu durumda, eski Akıllı TV’ler yeni ekranlarla birlikte gelen özelliklerden yoksun oldukları için yeni yazılımlara da uyumsuz hallerdeydiler.

Digital Signage Smart Tv Teknolojisi

Bazı üçüncü taraf CMS yazılım geliştiricileri çözümlerini Akıllı TV’leri desteklemeye uyarlamaya başladı. Ancak, her bir Smart TV üreticisi kendi özel işletim sistemini kullandığından bazı engellerle karşı karşıya kaldılar. Yazılımın her platforma uyarlanması gerekiyordu ve her donanım farklı özelliklere sahip olduğundan özellikler tutarsızdı. Bazı Akıllı TV’ler, diğerlerinden daha yüksek kaliteli video görüntüleyebilmek için daha iyi işlemcilere sahipti. Bazılarında daha gelişmiş video oynatma donanımı vardı

Microsoft Windows veya Android için kod yazmak üst düzey bir şeydir, ancak şimdi geliştiriciler ürünlerinin birden çok sürümünü oluşturma ve koruma ile de aynı anda uğraşmak zorundalar.

Neyse ki, digital signage smart tv üreticileri Android gibi yaygın işletim sistemlerinde standart olmaya başladığında durum düzelmeye başladı diyebiliriz. Tabii ki, her zaman tescilli teknolojilere dayanan bazı ürünler olacak, ancak büyük üreticiler arasında popüler işletim sistemlerine bağlı kalmanın daha iyi olduğu konusunda sektörel bir fikir birliği var.

Birincisi, üçüncü taraf dijital tabela CMS geliştiricileri yazılım pazarında büyük bir paya sahiptir ve Smart TV üreticileri bu gerçeği kabul etmektedir. Daha fazla satış elde etmek için popüler üçüncü taraf yazılımlarını desteklemelidirler.

Smart TV’lerle üçüncü taraf CMS yazılımını kullanmanın avantajları

Smart TV üreticileri, popüler işletim sistemlerinde standartlaşarak son kullanıcılar için ilginç fırsatlar yaratıyor. Gittikçe daha fazla dijital tabela yazılımı geliştiricisi platforma çekiliyor. Bu, bir sonraki Akıllı TV’nize daha fazla yazılım seçeneği ve daha iyi özelliklerin geldiği anlamına gelir.

İşte bazı avantajlar:

 

 • Son kullanıcılar, mevcut ve kanıtlanmış bir dijital tabela CMS’den yararlanırlar. Yıllardır kullanılan dijital tabela CMS yazılımına güvenebilir ve şirketin uzmanlığından faydalanabilirler. Zaman içinde ürünlerini geliştiren ve geliştiren endüstri öncülerinin çözümlerinden bahsediyoruz. Bu profesyonel sınıf yazılım uygulamalarının birçoğu, akıllı TV’leri desteklemeye başladı ve bu da yardımcı programlarını geliştirdi.
 • Mevcut üçüncü taraf dijital tabela CMS kullanıcıları, tamamen yeni bir yazılım platformunu öğrenmek zorunda kalmadan mevcut ürün bilgilerini kullanabilirler. Akıllı TV’leri şeffaf bir şekilde diğer medya oynatıcı türleriyle entegre edebilen ürünler bu segmente öncülük etmektedir.
 • Birçok dijital tabela CMS yazılımı gelişmiş donanım yönetimi özellikleri sunar. Smart TV’nin sıkı ekran / medya oynatıcı entegrasyonu ile son kullanıcılar daha iyi donanım kontrolü ve gelişmiş raporlama özellikleri bekleyebilir.
 • Dijital tabela CMS yazılımı şu anda Akıllı TV üreticileri tarafından bulunmayan gelişmiş özellikler sunmaktadır. İçerik etiketleme, çalma listesi birleştirme, karmaşık ağ yapıları için destek ve gelişmiş programlama gibi özellikler artık birçok Smart TV markasında mümkün.
 • Üçüncü taraf CMS yazılım çözümleri, son kullanıcıların birden fazla tedarikçinin Smart TV donanımı da dahil olmak üzere bir dizi oyun cihazını yönetmesine olanak tanır. Son kullanıcılar artık tek bir üreticinin markası veya modeliyle sınırlı değildir. Windows PC’leri, Android medya oynatıcıları ve tabletleri çalıştıran ağları ve farklı satıcılardan çeşitli Akıllı TV’leri yönetebilirler. İdeal senaryoda, süreç tamamen şeffaftır ve kullanıcının yeniden eğitimi gerekmez. Bu şekilde, son kullanıcılar ağlarına yeni cihazlar eklendikçe üretken olmaya devam edebilirler.
 • Üçüncü taraf dijital tabela CMS yatırımınızı geleceğe hazırlar. Smart TV üreticilerinin ürün tekliflerini sürekli değiştirdiği iyi bilinmektedir. Bu işlem genellikle üretim kapasitesine ve bileşen kullanılabilirliğine dayanıyorsa. Ayrıca, birçok ekran üreticisi pazara daha iyi ürünler getirmek için araştırma ve geliştirmeye yeniden yatırım yapmaya devam ediyor. Durumda, bugünün 1080p ekranları yavaşça kapıdan dışarı itiliyor ve yerine 4K ekranlar geliyor. Yakında 4K ünitelerin yerini almak için 8K ekranların piyasaya sürüldüğünü göreceğiz. Bazen devre dışı bırakılmayan yeni teknolojiler söz konusudur ve bu olduğunda ürünler bir gecede eskimiş olabilir. 3D TV’leri hatırlıyor musunuz? Onlar son zamanlarda sıcak bir kalemdi ve teknoloji piyasayı devralmaya hazır görünüyordu. Şimdi,Üçüncü taraf dijital tabela CMS yazılımı sürekli olarak yeni ekran teknolojilerine uyum sağlar. TV’ler değişebilir, ancak şovu çalıştıran arka uç yazılımlar gelişecek ve güncel kalacaktır. İyi bir boyutta görüntülü reklam ağı çalıştıran herkes bunu takdir edecektir.
 • Üçüncü taraf dijital tabela yazılım geliştiricileri donanım işinde değildir. Bağımsız olarak çalışırlar ve yalnızca gelişmesi en muhtemel teknolojileri desteklerler. En üst seviye Smart TV üreticilerinin hangileri olduğunu öğrenmek istiyorsanız, ürünlerini kimin desteklediğini kontrol edin. Bunlar, yıllar boyunca pazara hâkim olacaklardır. Büyük oyunculara sadık kalmak önemlidir, çünkü donanımınızın modası geçme olasılığı daha azdır.
 • Üçüncü taraf bir Smart TV dijital tabela yazılımında nelere dikkat edilmelidir?
 • Seçtiğiniz Smart TV markasından bağımsız olarak, CMS yazılımının şovu yönlendiren motor olduğunu unutmayın. Bir platforma geçmeden önce her bir çözümü değerlendirmek için biraz zaman ayırmak gerekir. Bunu yapmamanız daha sonra size musallat olmak için geri gelebilir.

Profesyonel kalitede bir dijital tabela CMS’de aranacak en iyi özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Esneklik: Dijital tabela CMS’niz, statik görüntüler, video, animasyonlar, sunum malzemesi, birçok kaynaktan canlı veriler (RSS, XML, veritabanları, sosyal medya ve diğerleri), web sayfaları ve akış videosu gibi geniş bir içeriği desteklemelidir.
 • Güvenilirlik: Dijital tabela 24 saat / 7 gün çalışır. CMS ve medya oynatıcı yazılımınız , tüm yıl boyunca minimum miktarda yaygarayla günde 24 saat çalışabilmelidir. Kitlenizin boş ekranlara bakmasını istemezsiniz.
 • Özellikler: Üçüncü taraf CMS çözümleri, Smart TV’nizle birlikte verilenlerden daha iyi özellikler sunmalıdır. Aksi halde, neden bir CMS ile uğraşasınız ki? Profesyonel kalitede CMS ürünleri, tipik Smart TV ile birlikte verilen yazılımınıza dahil olmayan özellikler sunar.
 • Meta etiket desteği: Etiketli içerik yalnızca eşleşen etiketler atanmış medya oynatıcılarda oynatılırken, diğer oynatıcılar içeriği yok sayar.
 • Gelişmiş durum izleme: Bir medya yürütücüsünün ne zaman kapandığını ve soruna neyin sebep olduğunu bilin. En iyi CMS ürünleri, medya yürütücünün her zaman en yüksek verimlilikte çalışmasını sağlayacak bekçi köpekleri ve arka plan hizmetlerini de içerecektir.
 • Geliştirilmiş içerik oynatma raporlaması: İçerik durumunun her yönünü kapsayan ayrıntılı oynatma raporları çalıştırın. İçeriğin nerede oynatıldığını ve kaç kez oynatıldığını bilin. İçeriğin tam ekranda mı yoksa bir bölgede mi oynandığını görün. Gereksinim duyduğunuz belirli bilgilere odaklanmak için sonuçları filtreleyin.
 • Genişletilebilirlik: Profesyonel düzeyde CMS yazılımında API’ler bulunur; böylece çözüm, görevleri otomatikleştirmek ve yönetimi basitleştirmek için iş süreçlerine entegre edilebilir. İçeriği sensörler, tarayıcılar ve diğer yazılımları (RFID etiketleri, hareket sensörleri, yüz tanıma , termometreler, web kameraları, yangın alarmları ve daha fazlası) kullanarak harici olaylara göre tetikleyin .