Bildiğimiz üzere Wideowall sistemler birden fazla ekranı tek bir görüntü paneli gibi gösterip daha kullanışlı ve daha kaliteli bir görüntü ortaya koyabilmek için vazgeçilmez bir sistemler bütünüdür. Bu ürünler onlarca alanda insanların yardımına koşmaktadır. Daha büyük ekranda yayın yapmak hem üretim olarak hem de maliyet olarak yüksek olduğundan dolayı bu sistemler kullanılmaktadır. Bu sistemler tek bir odada kontrol edildiği gibi kontrol edilmeden yayın yapılan halleride bulunmaktadır. Peki nedir bu wideowall kontrol cihazı ? Dilerseniz gelin farklı bir alt başlıkta o konuya açıklık getirelim.

Videowall Kontrol Cihazı Nasıl Kullanılır

Videowall Kontrol Cihazı bahsi geçen ekranların birbirleri ile arasında olan etkileşimi sağlamamıza ve ayrıca yönetmemize yarayan güçlü birer cihazlardır. Bu cihaz ve cihazlar sayesinde birbirine bağlanacak olan cihazların gerekli ayarları ve optimizasyonları yapıldıktan sonra videowall sistemine yansıtılmak istenilen görüntünün sahip olduğu kalite ve çözünürlüğünü kaybetmeden yayınlanması sağlanır.

Videowall Kontrol Cihazı kullanılırken yapılması gereken ve önemli olan ayarlardan bir tanesi de birbirlerine bağlanacak olan ekranların kaçlık düzene göre sıralandığı ve hesaplamaların doğru yapıldığıdır. Örneğin 4×4 lük bir ekran düzeni (yada daha fazlası) tasarlanırken yansıtılacak olan görüntünün oynatılmasında meydana gelebilecek olan donma, videolarda gerçekleşebilecek ses veya görüntü kayması, video kalitesinin veya çözünürlüğünün değişip bozukluk göstermemesi için gerekli olan hesaplamaların yapılıp ekranları bu hesaplara göre kontrol ettiğimiz sistemlerdir.

Videowall Kontrol Cihazı Avantajları Nelerdir?

Videowall Kontrol Cihazı ile ekranların birbirleri ile arasında oluşturabileceğimiz etkileşimden bahsettik. Gelin şimdi sizle ile birlikte bu cihazın bizler için sağladığı avantajları nelerdir maddeler halinde sıralayalım.

  • Birbirlerine bağlantılı olarak çalışmasını istediğimiz ekranlar arasındaki optimizasyonu ve ayarları yapabilmemize,
  • Tasarlanan sistemde yayınlamak istediğimiz görüntülerin çözünürlüğünde ve kalitesinde kayıplar yaşamadan yansıtmak için kullanmamıza,
  • Güvenlik kontrol merkezlerinde(bunlar AVM tarzı büyük işletmelerin yada polis merkezlerin de kontrol edilmesi gereken kameralar) görüntüleri daha anlaşılabilir bir şekilde sıralayıp var olan görüntünün kalitesinde bir kayıp yaşamadan gözlemleyebilmemize,
  • Dış mekanlarda işletmemiz adına tanıtım yada reklamlar için kullandığımız wideowall’ları anlık olarak optimize edip düzenleyebilmemize yarar.

Yapılan araştırmalara göre kontrol edilmesi gereken noktaların bireysel ekipler tarafından yönetilmesi wideowall sistemleri tarafından yönetilmesinden daha tehlikeli. İnsani zaaflar, kişisel anlık oluşan istekler ve kararsızlıklar korunması gereken bölgeleri tehlike altına almaktadır. Aslına bakılırsa bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı wideowall ve wideowall kontrol cihazı gibi sistemlerin ortaya çıkması bizler bulunmaz bir hint kumaşı niteliğinde.

Son Olarak

Bütün nedenler ve sistemleri kurdurduğunuz da kazanacağınız onlarca avantajı makalemiz içerisinde görüntülediniz. Bu sistemler hakkında aklınıza takılan herhangi bir konu için bizlere kolayca ulaşabilir ve tüm sorularınızı ilgili personellerimize iletebilirsiniz. Ekstra olarak özel üretim ve kurulum sistemleri için detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak isterseniz bizlere iletişim kanallarımızdan ulaşabileceğinizi lütfen unutmayınız.