Etkili bir sunum kadar sunumun yapılacağı alanda teknik altyapının kalitesi de önemlidir. Seslendirmenin etkili olması kaliteli ve doğru ses sistemleri tarafından sağlanmaktadır. Etkili konuşma uygulanan alan şartlarına göre olmalıdır. Toplantı salonları ses sistemleri için kullanılan malzemenin kaliteli ve nitelikli olması şarttır. Kapalı ve açık mekânlara göre farklılık gösteren ses sistemleri alanın hacmine göre boyut ve içeriğe sahiptir. Toplantı salonlarında kullanılan ses sistemlerinde mesleki ve profesyonelliği hitap etmesi sebebi ile büyük önem taşımaktadır.

Toplantı Salonlarına özel ses sisteminde bizi tercih edebilirsiniz büttün ses sistemi hizmetlerimizi Toplantı Salonu Ses sistemleri Bu yazımızdan okuyabilirsiniz.

Salon Tipi Ses Sistemleri

Ses sistemleri kendi içinde birçok kategoriye ayrılmaktadır. Bunlar ev tipi ses sistemleri, araç ses sistemleri, salon tipi ses sitemleri ve ses otomasyon sistemleridir. Toplantı salonları ses sistemleri profesyonel sistemler arasında yer almaktadır. Profesyonel bir ekip tarafından özenle kurulan ses sistemleri ses donanım, malzemeler ve ekipmanı ile son model teknolojiye ayak uydurmaktadır. Ses sistemleri içerisinde bulunan ekipman malzemeleri kolonlar, konuşmacı mikrofonları, hoparlör, amfi, çok boyutlu monitör ve basslardan oluşmaktadır. Teknoloji devrinin geliştiği son yıllarda ses ve görüntü sistemlerinde de yenilikler ve farklılıklar vardır. Ses sistemi seçiminde önemli olan kullanılacak alan hacmine göre seçim yapılması gerektiğidir.

Ses Sistemi Alanları

Toplantının genel başarısı ve devamlılığını belirleyen önemli faktörlerden biride ses sistemleridir. Toplantı salonu ses sistemleri için en önemli nokta sesin homojen iletkenliği olma şartıdır.  Homojen iletkenliğe sahip ses sistemi salonun her yerine ses dağıtımı sağlayarak ortamın kalitesini de arttırmaktadır. Toplantı salonları için özel olarak üretilen ses sistemleri konuşmacıların iyi anlaşılabilesi ve birbirlerini de net anlayabilmeleri için tekrar tekrar ayarlamaya gerek kalmadan uyumlu ve kolay kullanım sağlamalıdır. Ses sistemlerinin iletkenliği kadar görünümü de önemlidir. Salon zeminin de kötü bir kablo görüntüsü olmaması gerekli bunun için profesyonel ekip kullanılmalıdır. Destekleyici etkenlerden diğeri ise elektrik waat gücünün kaldırabilir güçte olması gerekmektedir. Doğru ve güvenli kullanım için elektrik devre uygulamaları önemlidir.

Toplantı Salonları Ses Sistemi Nasıl Olmalıdır

Toplantı salonunun büyüklük hacmine göre tercih edilmesi gereken ses sistemleri genellikle 6-8 ya da 10 inç boyutunda hoparlörler olmalıdır. Bu tercihe göre döşenen hoparlör sistemi her yere iletkenlik sunmaktadır. Daha büyük toplantı salonları için 12 – 15 ya da 18 inçlik kabin tipi hoparlörler de kullanılabilir. Önemli olan salonun her köşesine sesin eşit dağılımının sağlanması olmalıdır. Dış ses sistemi kurulumu bu şekilde olmaktadır. Bunun dışında salonun büyüklüğüne göre monitör hoparlör kullanımı ile iç ses olarak adlandırılan konuşmacının kendi sesini duymasını sağlamak gerekmektedir. Monitör hoparlör ses sistemi 10 ya da 12 hoparlörden oluşmaktadır.

Başarılı toplantılar kadar ortamın donanım ve malzemeleri de önem sarf etmektedir. Ekili sunumlar destekleyici ses sistemleri ile sağlanmaktadır. Toplantı salonları günümüzde çok amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Bu yüzden büyük bir toplantı salonu için konferans sistemi hazırlamak her işlevde kolaylık sağlamaktadır. Teknolojinin günümüze kadar taşıdığı en iyi nokta her alana özel sistemlerin tercih edilebilecek standartlara uygun olmasıdır. Ses sistemleri donanım ve içeriklik olarak birçok sınıfa ve kategoriye ayrılmaktadır. Bu sayede istenilen boyutlarda, kalitede ve fiyatlarda elde etmek mümkündür. Ses otomasyon sistemleri toplantı, konferans gibi önemli ve büyük alanlarda oldukça kolay kullanım sağlamaktadır. Verimli sonuçlara ulaşmak için doğru adres ve uzman ekip tarafından destek alınmalı ve profesyonel firmalarla çalışılmalıdır. Avelkon otomasyon ve bir çok sistemler tarafından güvenilir hizmet ve yönlendirme yapmaktadır. Firma seçiminde ürün garantisi ve ürün kalitesi ürünün işlevi kadar önemlidir.