Ev sistemlerinin altyapısını oluşturan otomasyon sistemleri sayesinde yaşam alanlarının konfor seviyesi arttırılmaktadır. Villa otomasyon sistemleri güvenlik, elektrik, elektronik ve görüntüleme alanlarında güvenle tercih edilen bir donanımdır. Son yılların gözde yaşam biçimlerinden oluşturulan akıllı ev projeleri sayesinde yeni yaşam alanları daha modern dokunuşlar oluşturmuştur. Yalnız yaşayanlar, hasta ve bakıma muhtaç kişiler için de ayrıca önem taşıyan otomasyon sistemleri uzaktan müdahale edilebilirlik sayesinde bireylerin güven içinde yaşamlarını sağlamaktadır.

Villa Otomasyonu Nasıl Yapılmaktadır ? 

Villa otomasyon sistemleri akıllı bina seçimlerinde direk olarak tercih edilebilmektedir. Akıllı bina sistemine sahip olamayan evlerde sonradan profesyonel ekip ile birlikte birkaç saat içerisinde otomasyon programı ve devresi kurulmaktadır. Villa otomasyon programı ile akıllı cihazlar ile dışarıdan müdahale mümkündür. Isınma, soğutma, aydınlık, makine çalıştırma, televizyon sistemleri ve bunlara benzeyen her türlü sistemi içinde barındırın otomasyon kontrol paneline hâkimdir. Küçük tanıtımlar ile cihazlara bir ekran uzaklığında dokunmak ve bir arada müdahale etmek en kolay yoluyla sunulmaktadır.

Otomasyon ile Güvenlik

Güvenlik sistemi herkes için önemli olmakla beraber özellikle büyük şehirler de oturan kişiler için ayrıca önem taşımaktadır. Güvenlik sistemleri alarm, açılıp kapanan kepenk sistemi, el izi okutma ya da şifreli giriş gibi birçok yöntemle sağlanmaktadır. Bunları dışında ev içi güvenlikte önemlidir. Günümüzde elektronik cihazların kullanımı sonrası oluşacak tehlikelerden korunmak içinde otomasyon sistemi tercih edilen güvenli bir yöntemdir.

Otomasyon Sistemi Yararları

Otomasyon sistemlerinin kullanımı kişiye birçok yarar sağlamaktadır. Villa otomasyon sistemleri için müşteriye sağlayacak yararlar;

-Enerji tasarrufu

Uzaktan kontrol edilebilirliği sayesinde ev dışındayken bile elektik ve elektronik devreler kontrollü kapatılarak enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

-Güvenlik Önlemi

Panel kumanda üzerinden alarm kurma ya da alarm kapatma sistemi, su sensörleri ile olası su basma kazalarının önüne geçilmesi, dedektör kontrolü ile yangın, gaz ya da duman kontrolü, kurulu dedektör programları ile geniş koruma sağlamaktadır.

-İklimlendirme Kontrolü

Ev dışında klima, kalorifer açıp kapatabilme, gece gündüz istenilen yerde istenilen şekilde ısı ayarı değiştirebilme, sıcaklık seviye farklılıklarını görüntüleyebilme, akıllı cihazlar üzerinden olası durum raporu görüntüleme imkânları sunmaktadır.

-Perde ya da Panjur Kontrolü

Tek bir dokunuş sayesinde diğer katların ya da komple panjur sisteminin kapatılıp açılmasının sağlanması, ısı yalıtımlı panjur sisteminin devreye girmesi, saatli kurum sayesinde akşam olduğunda otomatik perdelerin kapanma sistemi sağlamaktadır.

-Aydınlatma Tasarrufu

Aç kapa özelliği sayesinde unutulan ya da gereksiz görülen aydınlatma sistemlerinin tek cihaz üzerinden kapatılabilmesi, ayarlanabilir aydınlatma sistemi sayesinde kısık ayar ışık kullanımı ile enerji tasarrufu, istenilen mod ve ortama göre ayarlanabilir ışık kontolü, otomatik ayarlama ile hava kararma saatinde otomatik aydınlatma devresi, oturulan muhitin aydınlatma raporunu görüntüleme, prizlerin kontrolüne göre elektrik sonlandırma tasarrufu sağlayarak enerji tasarrufunu oluşturmaktadır.

Büttün Faliyet Alanlarımızı www.avelkon.com/faaliyet-alanlarimiz/ Burdan inceleyebilir bilgi sahibi olabilirsiniz.

Her odada kişisel yaşama göre şekillenen ihtiyaçlar otomasyon sistemi sayesinde kontrol edilmektedir. Villa otomasyon sistemleri sayesinde bahçe ve ev içerisinde diğer oda ve katlarda kaliteli kullanım imkânı sunulmaktadır. Ev içerisine kurulacak olan otomasyon sistemi kaliteli bir firma tarafından profesyonel ekip eşliğinde yapılmalıdır. Her malzemenin ve devrenin güvenli tanımlatılması için gerekli olan şartlar tanımlandıktan sonra otomasyon kullanımı basit bir kullanımdır. Akıllı cihazlara tanıtılan program sayesinde birçok mekanik cihaza ulaşım sağlanmaktadır. Sistem kendi kendini kontrol edebilme özelliğine sahip olduğu için sistemsel sorunları monitör ekranda bildirerek kişinin kullanımını ve arıza kaydını kolaylaştırmaktadır. Otomasyon sistemi için güvenilir ve emin bir firma seçilmeli kaliteli ürünler tercih edilmelidir.