Özel Hastaneler ve Devlet Hastanelerinde artık tedavi gören hastalara Otel konforunda bir hizmet verilmeye başlanmıştır. Hastaneler bünyelerinde birçok özel alanı barındırdılar. Ameliyathaneler, Hasta odası, Doktor Odası, Poliklinikler, Laboratuvarlar, Acil Servise ek olarak Üniversite Hastanelerinde eğitimde yapıldığı için Konferans salonu, Amfi Sınıflar, Toplantı Salonları gibi alanlar kullanılmaktadır. Bu alanların mimari tasarımı olduğu kadar sahip oldukları Elektronik cihazların projelendirilmesi , kurulum, montajı ve devreye alım işlemleri kullanılan sistemlerin verimli ,sürdürülebilir ve kullanıcı dostu olması büyük önem arz etmektedir. Kullanılan ürünlerin iyi seçilmiş olması kadar kurulumu yapacak ekibinde uzman , tecrübeli ve eğitimli olması mutlak şarttır. Aksi takdirde birçok projede de karşılaşıldığı gibi en iyi ürünlerle bile çok olumsuz sonuçlar elde edilebilmektedir.

Bu sebeple AVELKON TEKNOLOJİ olarak altyapı çalışmaları yapılırken kullanılacak ürünler belirlenmesi, projelendirilmesi, saha takibi , montaj kurulum ve devreye alma aşamalarında en son teknolojiyi hedef alan, titiz ve tecrübeli yaklaşımlar ile kurumsal müşterilerimize en ekonomik ve kaliteli çözümleri sunmayı bir vizyon haline getirmiş bulunmaktayız.

Crestron ‘un dünya çapındaki Bina Kontrol ve Yönetim Sistemleri (BMS), kuruluşunuzdaki tüm teknolojilerin doğru, güvenilir kontrol ve yönetimini doğrudan bilgisayarınıza sunar. Kullanılmayan odalarda ışıkları söndürebilir, bina genelinde enerji kullanımını takip edebilir ,ofisinizden bile çıkmadan tüm odalardaki sorunları çözebilirsiniz! Crestron sistemleri o kadar güçlüdür ki, IT yöneticiniz projeksiyon cihazındaki bir ampulünün ömrünü ne zaman tamamlayacağını daha henüz bir arıza oluşmadan öngörebilir. Kullanılmayan odaları belirleyebilir, maliyet ,kullanım istatistikleri ve tasarruf raporları oluşturabilir, enerji verimliliğini artıran takvim tabanlı senaryolar oluşturabilirsiniz. AVELKON TEKNOLOJİ , ihtiyaçlarınıza özel BMS’ yi seçmenize yardımcı olur ve daha sonra sistemi ve programları şirketinize göre özelleştirir. BMS ile çalışanlarınıza yerinde eğitim verilerek , BMS sisteminin şirket IT çalışanları tarafından yönetimi sağlanırken ; 7/24 destek ile ihtiyacınız olan her anda size bir telefon kadar uzaklıktayız.

Sunum Sistemleri
Kablolu veya kablosuz bir sunum görüntülemek, giriş kaynağı seçmek kadar kolaydır. Crestron, kaynağı ekrana bağlamak için sunum cihazına sadece bir kablo veya kablosuz bağlantı gerektiren son teknoloji kullanır.

Görüntü Sistemleri
Crestron, Hastaneler içinde video kaynakları ve ekranlar üzerinde tam kontrol sağlar. 4K UHD çözünürlük ve yüksek çözünürlüklü video akışı sunan Crestron, kullanıcı dostu bir kontrol arayüzü ile dinamik video sistemleri sunar. Crestron, her ihtiyaca uygun, kullanıma hazır, modüler video konferans çözümleri sunar.

iii. Bina Yönetim Sistemi – BMS

Crestron Enterprise Management System ile yönetim, izleme ve kontrol merkezileştirmek kolaydır. Uzaktan sorun giderme sistemleri ile kullanımı kolay bir platformda enerji verimliliği için ışıkları ,iklimlendirmeyi ,projeksiyon cihazlarını ve daha fazlasını yönetebilirsiniz.

Audio
Crestron ses sistemleri, basit kaynak kontrolü ve dağıtımı özelliklerine sahiptir. Yüksek çözünürlüklü ses ve yüksek hassasiyetli hoparlörler, herhangi bir Toplantı salonu, Konferans salonu ve ortak alanlarda sağlam bir ses deneyimi sunar.

Room Management – Toplantı Salonu Yönetim Sistemleri
Özel olarak tasarlanmış Dokunmatik Ekranlarla toplantı salonu rezervasyon tesisiniz genelinde mümkün hale getirilebilmektedir. Özel bir toplantıya rezervasyon yapın, erken sona eren bir toplantıyı takvimden kaldırın ve dokunmatik ekranın kullanıcı dostu arayüzünden tekrar eden bir haftalık programdaki çalışma saatleri ayarlayın.

Konferans salonlarınızı Profesyonel Sistemler kullanarak AV Otomasyon çözümleri ile son teknolojiye sahip bir sunum odası haline getirebiliriz. İleri seviyedeki sunum sistemleri, bir dizüstü bilgisayarı odanın ekranına sadece tek bir kabloyla veya odanın sunum cihazına basit bir kablosuz bağlantıyla güvenli bir şekilde bağlayabilmektedir. Tüm katılımcıların, odadaki herhangi bir yerden, güvenli, gecikmesiz, sıkıştırılmamış 4K UHD çözünürlüğünde görüntü izleyerek, yüksek hassasiyetli hoparlörler aracılığıyla yüksek kaliteli ses ile sunum yapmasını sağlayalım. Kaynak ve ekran kontrolü, odanın dokunmatik ekranındaki bir düğmeye dokunmak kadar basit. Odadaki herkesin düzensiz kablo karmaşasından uzak bir şekilde dizüstü bilgisayarlarını sisteme bağlayarak görüntü paylaşımı sağlayabilmesinin yanında aynı panel içeresindeki elektrik prizi ile ihtiyaç duyduğunda adaptörünü bağlayabilmesini sağlayan kablo yönetim sistemlerine sahip tüm cihazları tercih ediniz. AVELKON TEKNOLOJİ çözümleri, işletmenizin en üst düzeye çıkararak, her zaman yenilikçi çözümleri ile size destek olur. Böylece işinin hakkını veren bir sisteme harcamış olduğunuz kurulum maliyetlerinizi size 1 yıl içeresinde geri kazandırmış olur.

 • Aydınlatma, Perde, Panjur Kontrol ve kumanda sistemleri
 • Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri
 • Video Wall, Totem ve Bilgilendirme Ekranları,
 • Projeksiyon Görüntü Sistemleri
 • Toplantı Bilgilendirme Ekran ve Yazılım Çözümleri
 • Ses ve Görüntü Kontrol ve Dağıtımı
 • Profesyonel Ses ,Işık ve Görüntü Çözümleri​
 • ​Başkan Delege Sistemleri
 • Simultane Tercüme ve Oylama Sistemleri
Toplantı Salonlarınızı sürdürebilir stabil ve güvenilir küresel iletişim teknolojilerine sahip gelişmiş sistemler ile donatın. AVELKON TEKNOLOJİ çözümleri ile modüler, kullanımı kolay video konferans sistemleri, caddenin karşısındaki veya dünyanın her yerindeki birisiyle sağlam bir bağlantı kurmak için güvenli, düşük gecikmeli, düşük bant genişliğinde iletişim sağlar. Gerçek bir ortak çalışma atmosferine ilham veren etkileyici bir deneyim için odadaki kamerayı, mikrofonu ve hoparlörleri kullanırken, konferans odasındaki gerçek zamanlı olarak kıtalararası iş arkadaşlarınızla video konferans. Kullanımı kolay sohbet özelliği, havalimanında bekleyen meslektaşlarınızın, bir kulaklık kazmaksızın veya dikkat dağıtıcı arka plan gürültüsü getirmeden tartışmaya dâhil olmasını sağlar. Tek dokunuşla toplantı başlatma, hızlı dosya paylaşımı ve odanın dokunmatik ekranından basit bir konferans görüşmesi gibi dinamik özellikler, verimli ve verimli toplantılar için gerekli tüm araçları sağlar. . AVELKON TEKNOLOJİ çözümleri ile Kolay kullanımlı, son teknoloji otomasyon çözümleri ile toplantılarınızın her anından en iyi şekilde yararlanın.

 • Aydınlatma, Perde, Panjur Kontrol ve kumanda sistemleri
 • Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri
 • Video Wall, Totem ve Bilgilendirme Ekranları,
 • Toplantı Bilgilendirme Ekran ve Yazılım Çözümleri
 • Ses ve Görüntü Kontrol ve Dağıtımı
 • Projeksiyon Görüntü Sistemleri
 • Profesyonel Ses ,Işık ve Görüntü Çözümleri
 • Enerji verimliliği ve yönetimi sağlayan Işık, varlık ve hareket sensörleri
 • Ofis alanlarını rezervasyon ve kullanım istatistiklerini görüntüleme
Eğitim Sınıfları , Amfiler gibi eğitim alanlarınızda kullanışlı, düşük maliyetli, enerji verimliliği sağlayan bir teknolojiyle donatılmış akıllı sınıfa yükselten AVELKON TEKNOLOJİ ; eğitim akışınızı hızlandırmak ve kurumunuz genelinde üretkenliği artırmak için tasarlanmış esnek ve akıllı sınıf çözümleri için sürdürülebilir, güvenilir teknolojiler kullanır. Kablosuz sunum sistemleri, Akıllı Tahta, Tepegöz gibi sistemlerden, ses ve görüntü kaynaklarının dağıtımına , odadaki ışık ve ısı ihtiyacına göre otomatik Dim yapabilen aydınlatma ve iklimlendirme kontrolüne kadar AVELKON TEKNOLOJİ, bir akıllı sınıf içindeki veya bir hastane içindeki her oda için bir çözüm sunar. Dinamik sistemler ve sezgisel kontroller, teknolojilerinizi tek bir akıllı, güvenilir platformda merkezi olarak izleme ve yönetme yeteneği sağlar. Çevrenizi daha yönetilebilir bir hale dönüştürün ve çalışanlarınızı Ses Görüntü ve otomasyon teknolojisi ile daha akıllı ve daha verimli çalışacak şekilde güçlendirin.

Eğitim Hastanelerinin başlıca kullanım alanlarından biri olan Akıllı Sınıflar da eğitim veren öğretim üyeleri, Öğretim görevlileri, Eğitimciler ve Öğrencilerin; Aydınlatma, Isıtma projeksiyon cihazı, Akıllı tahta, tepegöz ve diğer tüm kaynaklarını verimli kullanmalarını sağlayan, sahip olduğu sınırsız senaryo ve opsiyonlarla zaman tasarrufu ve konfor sunan Profesyonel Ses, Görüntü ve otomasyon (AV Otomasyon ) sistemlerinin işin uzmanı AVELKON TEKNOLOJİ ile çok daha kolay bir hale gelmektedir.

Toplantı Salonları, Konferans Salonları gibi alanlarda profesyonel sistemlerin ayrı ayrı kontrol edilmesi her zaman için büyük bir sorun teşkil etmektedir .Teknik adam istihdamı, cihazların stabil bir şekilde çalışabilmesi için gerek ve yeter şart olmaktadır. Tüm bu sorunların çözümü tek bir senaryo ile sistemlerin istendiği anda hazır hale getirilebilmesi ile , kullanımı kolay ve verimli hale getirmektedir.

AVELKON TEKNOLOJİ olarak, Hizmet kapsamımızda müşteri ziyaretleri, sistem tasarımları, projelendirme, fiyatlandırma, uygulama ve bakım hizmetleri veriyoruz.

Akıllı Sınıflarda Uygulanan Çözümlerimiz;

 • Aydınlatma, Perde, Panjur Kontrol ve kumanda sistemleri​
 • Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri​
 • Video Wall, Totem ve Bilgilendirme Ekranları,​
 • Eğitim Bilgilendirme Ekran ve Yazılım Çözümleri​
 • Ses ve Görüntü Kontrol ve Dağıtımı​
 • Projeksiyon Görüntü Sistemleri
 • Akıllı Tahta, Kablolu ve Kablosuz Sunum Sistemleri​
 • Profesyonel Ses ,Işık ve Görüntü Sistemleri
 • Enerji verimliliği ve yönetimi sağlayan Işık, varlık ve hareket sensörleri
 • Sınıf ve Amfi alanlarındaki cihazların ve kullanım istatistiklerinin analiz ve raporlamaları
Hastanelerde bulunan restoran ve kafeler hastanede tedavi gören hastalar, onların refakatçileri ve yakınları, doktorlar ve personellerin sıklıkla ziyaret ettiği yeme – içe ve dinlenme gibi ihtiyaçlarını karşıladıkları alanlardır. Buradaki ziyaretçilerin kendilerini güvenli ve keyifli hissetmeleri için ihtiyaç duyulan temel sistemler profesyonel ses görüntü, otomasyon ve güvenlik (Kamera ve Alarm ) sistemlerinden oluşmaktadır.

AVELKON TEKNOLOJİ olarak altyapı çalışmaları yapılırken kullanılacak ürünler belirlenmesi, projelendirilmesi, saha takibi, montaj, kurulum ve devreye alma aşamalarında en son teknolojiyi hedef alan, titiz ve tecrübeli yaklaşımlar ile kurumsal müşterilerimize en ekonomik ve kaliteli çözümleri sunmayı bir vizyon haline getirmiş bulunmaktayız.

 • Aydınlatma ve Isıtma Kontrol ve kumanda sistemleri
 • Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri
 • Video Wall, Projeksiyon, TV görüntü sistemleri
 • Çok bölgeli müzik ve görüntü yayın dağıtımı ve kontrolü
Hastanelerde en önem verilen alanlardan bir tanesi de Güvenlik, İzleme ve Komuta merkezleridir.

Bu merkezlerden Hastane içindeki şüpheli davranışlar tespit edilerek ilgili kişi anında etkisiz hale getirilebilir. Ayrıca Hırsızlık, gaz kaçağı, yangın, su baskını gibi acil ve tehlikeli durumlarda; Hastane Güvenlik Merkezi alarm sistemleri ile eş zamanlı harekete geçer.

Hastanelerde kurulabilen alarm sistemleri, izinsiz giriş, hırsızlık, soygun, su baskınları, gaz kaçakları, yangın gibi acil durumları algılayıcıları aracılığıyla algılarlar. Ayrıca, bireyler, sisteme bağlı panik butonu ile tüm acil durumlarda Komuta merkezini harekete geçirebilirler.

Geleneksel alarm sistemlerine ek olarak, elektriğin olmadığı koşullarında dahi çalışabilen Harici Alarm Sistemleri ile Güvenlik, İzleme ve Komuta Merkezi bu alanların güvenliğinin sağlanmasına destek olabilmektedir.

AVELKON TEKNOLOJİ olarak altyapı çalışmaları yapılırken kullanılacak ürünler belirlenmesi, projelendirilmesi, saha takibi , montaj kurulum ve devreye alma aşamalarında en son teknolojiyi hedef alan, titiz ve tecrübeli yaklaşımlar ile kurumsal müşterilerimize en ekonomik ve kaliteli çözümleri sunmayı bir vizyon haline getirmiş bulunmaktayız.

 • Aydınlatma ve Isıtma Kontrol ve kumanda sistemleri
 • Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri
 • Video Wall, Video Küp izleme sistemleri
 • Kamera, Kartlı geçiş sistemleri
 • Ses ve Görüntü Kontrol ve Dağıtımı
 • Projeksiyon Görüntü Sistemleri