HI- FI Sistemler nedir ?

Bilindiği gibi müzik ruhun gıdasıdır ve günlük yaşamdaki stres ve iş yoğunluğundan çoğu zaman bir kulaklık ile sıyrılabilir yada akşam eve geldiğimizde odamıza çekilip kaliteli keyifli bir müzik dinleyerek kendimizi terapiye alarak yenileyebiliriz.

HiFi literatürde ses üretmede yüksek derecede doğruluk (sadakat) manasına gelen “yüksek sadakat” ın kısaltılmış bir versiyonudur. Bas, Mid ve Tiz driverların ayrı katmanlardan ve crossoverlardan sürüldüğü, Tipik olarak 8–15 ″ çapında büyük woofer’lar kullanıldığı Analog gerçek ses değerine en yakın seviyede ses üretebilen sistemlerdir.
Amaç gözlerinizi kapattığınızda çalan orkestranın , bir eser icra eden solistin sesini sanki yanı başınızda çalıyor veya söylüyor gibi hissettirebilmesidir.

Amaç gerçek analog sesin en az kayıpla Hi- Fi Player, Amfi ve Hoparlör ya da Kulaklık aracılığıyla dinleyebilmeyi sağlar.

Hİ- Fİ Sistemler nerelerde kullanılır ?

 • Villa ve Rezidans
 • Malikane ve Konut
 • Ev Sinema uygulamaları
 • Yat, Mega Yat ve Super Yatlar

Gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Hİ- Fİ Sistemler alınırken nelere dikkat edilmelidir?

Hifi Sistemler alınırken dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

 • Uygulama yapılacak odanın akustik olarak ölçümünün önceden yapılması ve buna göre kullanılacak akustik panelleri difüzörler, Cam yünü, Taş yünü ya da ahşap akustik paneller uygun şekilde tasarlanmalıdır.
 • Uygulama yapılacak odanın metrekaresi tavan yüksekliği oda içinde bulunan eşyaların konumu ve dinleyicinin konumuna göre tasarım yapılmalıdır.
 • Kullanılacak ürünlerin doğru teknik özelliklere sahip olması, Hoparlör sayısı veHoparlör konumu, Hoparlör boyutu, Hoparlör watt ve SPL değerlerine dikkat edilmelidir.
 • Dinlenecek müzik içerikleri (klasik müzik, Clup, Rock, Pop) belirlenmeli ve seçilecek amfi ve hoparlörler bu müzik çeşitlerine uygun frekanslarda seçilmelidir.
 • 2 Yollu kule hoparlörler kullanılacaksa sistemde en az 1 adet subwoofer olması elzemdir. İnsan kulağı 20Hz ile 20kHz aralığında sesleri algılayabilir. Bu sebeple Subwoofer olmayan bir sistemde belli frekeanslar eksik yada bozuk olarak algılanacak müzik keyfinizi olumsuz yönde etkileyecektir.3 yollu hoparlörler kullanılıyorsa Subwoofer olmak zorunda değildir.
 • Mid ve Tiz frekansların yönleri önemli olduğu için dinleyiciye çoğunlukla önden ve kulak hizası yüksekliğinden gelmelidir. Subwoofer frekansları yönsüz olduğu için odanın herhangi bir yerinde kullanılmasında sakınca yoktur.
 • Hifi Sistemlerde kullanılacak markaların Türkiyede yetkili tedarikçilerinin olması, teknik servis ve bakım ile ilgili ihtiyaçlarınızın karşılanabilmesi yönünden çok önemlidir.Aksi takdirde almış olduğunuz ürünün arıza durumlarında karşınızda bir muhatap bulmanız zorlaşacaktır.
 • Hifi Sistemleride altyapıda çekilecek kabloların mümkün olduğunca kısa mesafede ve Hifi Hoparlör için özel üretilmiş Altın Uçlu ve çap ölçüleri geniş olan kablolardan seçilmesi önemlidir.
 • Oda iç mimari tasarımına göre Hifi hoparlörler Tavan sıva altı, Duvar sıva altı ve sıva üstü, Kule ve Bookshelf gibi türlerde seçilebilmektedir.
 • Kullanılacak ürünlerin Indoor yada Outdoor olmalarına dikkat edilmelidir.

Hİ- Fİ Ses Sistemleri Fiyatları Nelerdir ?

Projenin ihtiyaçlarına göre kullanılacak ürünlerin teknik özellikleri adetleri ve kapasiteleri değişiklik göstermektedir. Buna bağlı olarak ürünlerin bütçeleri de farklı olabilmektedir.

Genellikle ortalama bir Stereo Hifi Sistem (2 kule 1 subwoofer) fiyatı amfi player ve altyapı kabloları dahil olacak şekilde 5000 usd den başlayıp 100.000 usd ve yukarılarına doğru gitmektedir.Bu sebeple proje öncesinde ihtiyaçlar bütçe kapsamında belirlenmeli ve ürünlerin seçimi ve konumlandırılması bu konuda profesyonel seviyede bilgi ve tecrübeye sahip mühendisler ile yapılmalıldır. Aksi taktirde kurulum ve tasarım hatalarından dolayı yüksek meblalarda yatırımlar yapsanız bile istenilen verimde bir sisteme sahip olmak oldukça zordur.

Özellikle, Villa, malikâne ,konut ve Yat projelerinde en gerçekçi sesi vermeyi amaçlayan hoparlör, amfi, preamfi, pikap ve özel kablo sistemleri kullanılarak oluşturulan üst seviye ses sistemleridir. Hi Fi temel olarak insan kulağının algılayabileceği ses spektrumunun tamamını kapsayacak biçimde ve orijinal kayıttaki sinyalde bozulmalara yol açmadan yapılan ses reprodüksiyonudur.

Avelkon Teknoloji olarak Hi- Fi Ürün gruplarında Türkiye Tek Distribütörü olduğumuz Alman Markası olan ELAC AUDIO ve ve yine Türkiye tek distribütörü olduğumuz Amerikan Markası olan OSD Audio yu siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız. Sahip olduğumuz showroom ile ürünleri canlı olarak deneyimleyebilir ihtiyaç ve zevklerine en uygun hoparlörü test ederek sahip olabilirsiniz.

Hi- End Sistem en üst kalite, en saf ses üreten, genellikle analog müzik sistemlerine denir. Fiyatları çok yüksektir, bu tur sistemlerin üretimleri yıllarca sürer ve kimi zaman kullanılan malzemeler on yıllarca hazır olması için bekletilir. Hi- End Sistemler genelde mükemmel elektrik tesisatlarına bağlanır, birbirinden ve diğer tüm aletlerden belirli uzaklıkta bulundurulur ve kablolamalarında çok ciddi kurallar uygulanır.

JL Audio Ses Sitemi Nedir?

JL Audio ses sistemi başta otomotiv sektörü olmak üzere farklı kullanım alanlarına uygun ses dizaynları oluşturur. JL Audio ses sistemleri kaliteli, canlı, net ses iletimi gerçekleştiren yüksek kalite seviyense sahiptir. Ses yükseklik aralığı oldukça geniş olan JL Audio ile kaliteli müzik dinleme, sesli görüşmeler gerçekleştirme imkanına sahip olursunuz. Arabalarda konfora verilen önemin her geçen gün arttığı bu dönemlerde JL Audio ile siz de yüksek ses kalitesine sahip olabilirsiniz. JL Audio sahip olduğu kaliteli teknik kapsamı ile kaliteli ses hizmetini uzun yıllar performans düşüklüğü yaşanmadan sürdürme konusunda da başarılıdır.

JL Audio Ses Sistemi Fiyatları Nasıldır?

JL Audio ses sistemi almak isteyen kişiler bu ekipmanların fiyatlarını da merak eder. Öncelikle bu ses ekipmanlarının fiyatını etkileyen pek çok unsurun bulunduğunu rahatlıkla belirtebiliriz. JL Audio ses sisteminin nerede kullanılacağı bu noktada önemlidir. Araç yanı sıra farklı alanlarda da değerlendirmeye açık olan JL Audio ses sistemleri kaç metrekarelik bir alana ses iletimi gerçekleştireceğine göre farklı boyutlarda belirlenebilir. Buna bağlı olarak belirlenen ekipman parçalarının da farklı performans özellikleri olur. Elbette tüm bu değişkenler de fiyatta önemli değişiklikler yaratır. JL Audio ses sistemlerini hayatına eklemek isteyen kişiler için fiyat odaklı bir yol izlemek yerine alınan hizmet ile oranlı bir ücret beklentisinde olmak daha idealdir. Alınan ses sisteminin uzun ömürlü olması, kısa sürede arızalar çıkarmaksızın konforlu bir kullanım sunması düşük ücretli ürünler seçmekten daha ekonomik olabilir. JL Audio ses sistemleri hakkında daha detaylı bilgi almak, ücret ve diğer merak ettiklerinizi öğrenmek için firmamız telefon numaralarından bizlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Hi – Fi Ev Sinema Sistemleri Özellikleri Nelerdir?

Ev sinema sistemleri her geçen günde yaygınlaşan bir ev ambiyans seçeneğidir. Kişiler ev konforunda sinema zevkini en gerçekçi hali ile deneyimlemek için ev sinema sistemlerini sıklıkla tercih eder. Sinema sistemleri oldukça kapsamlı yapılar oldukları için pek çok özelliğe sahiptir. Bu ambiyans kurulumlarında en önemli iki özellik görüntü ve sestir. Ev sinema sistemleri yüksek görüntü ve ses kalitesi ile hedeflenen sinema ortamını yaşam alanlarına taşır. Bu nedenle seçilen teknik parçaların araştırılarak ve incelenerek belirlenmesi oldukça önemlidir. Hi – Fi ses sitemleri sahip olduklar yüksek netlik, temiz ve canlı ses iletimi özellikleri ile ev sinema sistemleri için oldukça idealdir. Boyut ve hacim açısından kurulumun yapılacağı alana uygun kapasitede Hi- Fi ses sisteminin belirlenmesi de önemlidir. Bu noktada alanında uzman kişilerle işbirliği kurmak, teknik detayları belirlerken profesyonel önerilere açık olmak son derece önemlidir.

Ev Sinema Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Ev sinema sistemleri kullanıcılarına çok sayıda avantaj sunar. Yaşam alanlarını özelleştirmek daha konforlu ve eğlenceli bir alan haline getirmek için yapılabilecek yaratıcı bir tercihtir ev sinema sistemleri. Kişilere canları ne zaman isterse sinema ambiyansında eşsiz dizi ve filmler izleme imkanı sunar. Kalabalık ekipler halinde keyifli etkinlikler gerçekleştirebilmeniz için ev sinema sistemlerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ev sinema sistemlerinde yüksek kalite ses performansı bulunur. Hi- Fi ses sitemleri ev sinema sistemleri ile birleştirildiğinde ev içerisinde konser havasında müzikler dinleme şansına da sahip olabilirsiniz. Canlı ve net ses iletimi imkanı sunan bu sistemler ile hayatınıza kaliteli müzik dinleme, film ve dizi izleme deneyimini sınırsız olarak ekleme şansınız olur.

Diğer hizmetlerimizi incelediniz mi?

Tüm Hizmetlerimiz