Planetaryum ve Dome (Kubbe) Sinema Uygulamaları

Planetaryum Sinema Sistemleri Nedir?

Böylesine kalburüstü hizmetler boyutunda, gerçekten gelişmiş teknolojinin bugün insanları getirdiği noktaya çok iyi bakmak gerekiyor. Günümüzün bilim merkezi olarak karşımıza çıkmış olan gökevi, gerçekten gelişmiş ve insanların yaşam standartlarını adeta özetleyen bir kalite farkı ortaya koymuştur. Özellikle de son dönemler içerisinde bu etkinlik ile beraber hem bilgi hazinesi doluyor. Hem de insanlar daha renkli görüntülerle birlikte mutlu oluyor. Gökevi sistemleri konusunda çok önemli yatırımlar, bugün kısa vadede karşılığını vermiş durumdadır. Çok etkileyici ve hemen herkesin tecrübe etmesi gereken konuda, gerçekten heyecanlandıran ve hayrete düşüren görüntüler burada karşımıza çıkmak durumundadır. Gökevi etkinliği nedir dediğimizde, özellikle bu gelişmiş sistemden istifade eden insanların bu konuyu görmesi ve bu soruyu cevaplaması çok daha iyi olacaktır.
Planetaryumlar için özel hazırlanmış içerikler (video, film, simülasyon) izleyicilere bir astronotun uzay mekiğinin içinden gezegen yıldız ve gök cisimlerini 3 boyuta yakın bir algı ile deneyimlemesine olanak sağlamaktadır.

Planetaryum Sinema Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Genel olarak Planetaryum Sinema Sistemleri

Planetaryum Fiyatları

  • Bilim Merkezleri
  • Üniversite ve Kolejler
  • Eğitim ve Simülasyon Merkezleri
  • Eğitim Kurumları gibi projelerde eğlendirici ve eğitici amaç ile kullanılmaktadır.

Örnek olarak; Avelkon Teknoloji olarak, referanslarımızdan, TED Ankara Koleji High Tech Salonunda, Konya Bilim Merkezinde, Bursa Bilim Merkezinde bulunan Salonlar Türkiye’nin en büyük Planetaryum Sinema Salonlarıdır.
Kubbe olarak yerli üretimler kullanılabildiği gibi ayrıca sektörde lider markalardan Sky Point Markası tercih edilmektedir.

Planetaryum Sinema Sistemleri Fiyatları Nelerdir?


Kubbe Çapı, İzleyici Sayısı, Projeksiyon çözünürlüğü iç ya da Dış mekânda kullanılıp kullanılmadığına bağlı olarak ortalama 250.000 USD ile 1 Milyon USD fiyatlara kadar çıkabilmektedir.

Diğer hizmetlerimizi incelediniz mi?

Tüm Hizmetlerimiz